İsfahan'dan Çıktım Çektim Besmele, Hamdu Senalar Olsun Geldim İsmil'e
Derneğimize Sahip Çıkalım | 3.7.2017

İsmilliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğimizi ziyaretimizde sayın başkan Yusuf Türcan ile Derneğin dünü bugünü ve yarını hakkında istişarelerde bulunduk.

Başkanımız bu yolda yalnız kaldığından yakınsa da geleceğe umutla bakıyor. 
Birlik beraberlik içerisinde ilerlersek bize açılmayacak kapı alamayacağımız hizmet yok diyen başkan dernek faaliyetlerinin devamı için İsmillilerden destek istedi.
Bu zamana kadar bürokraside çaldığı hiçbir kapının yüzüne kapanmadığını söyledi ve İsmil için önem teşkil eden 112 meselesi ve sağlık ocağı konusunda önümüzdeki günlerde Ankara'da bir takım görüşmeler gerçekleştirilip bu konunun hallolacağına inandığını belirtti.
112 nin İsmil'de kalması için seferber olunduğunu ve gerekli mercilerden İsmil'de kalacağına dair söz alındığını söyledi.

Geçtiğimiz dönemde derneğin faaliyetlerinden bahseden Türcan, toplu sünnet, yağmur duası, şükür duası yemek programları, okul ek binası ve özellikle Halep'e yardım İsmil adına onur verici organizasyonlardı. Bu faaliyetler birlik ve beraberliğimiz arttıkça daha güzel boyutlara ulaşacaktır dedi.

Önümüzdeki süreçte biz de İsmilimiz adına derneğimizin kurumsallaşması ve daha aktif hale gelmesi için kendisine gerek yazılı gerekse görsel faaliyetlerde elimizden gelen desteği vereceğimizi belirttik.